21° Parçalı az bulutlu

Mehterler Köylülerle Çukurcalı Köylüler Karabük’te buluştu.

Mehterler - 4 Kasım 2012 20:50 A A

Emekli Asker Salim KARADOĞAN ‘ın başlattığı , İmam İbrahim Çankaya ve Mühendis Mustafa ÇANKAYA’nın organize ettiği Mehterler köylülerle Çukurcalı köylülerin buluşması bu gün yapıldı. (04.11.2012 Pazar).  Emekli asker Salim KARADOĞAN Karabük’te Kurban bayramında bulunmuş  İzmir’e dönüş hazırlıkları yaparken akrabaları ve sevdikleri ile buluşup hasret gidermek için Karabük’te kalmış olup, düşüncesini de yakınlarına aktarınca  söz konusu eylem organizasyoncuların da hoşuna gitmiş ve Mehterler ve Çukurca’lı köylülerle yapılan Telefon trafiği ile Karabük’ün orta noktası 5000 Evler Şahin Tepesi meydanı Mescid-i Aksa camiinde buluşulmak üzere anlaşmışlardır.
Toplantıya gelenler ile ilk önce Cami içinde Ramazan ÖZÇELİK ve İbrahim ÇANKAYA hocalar tarafından geçmişler için Yasin-i Şerif okundu. İbrahim Hoca da Hadis ve Kurandan akrabalık ve komşuluk üzerine vazu nasihatte bulundu. Daha sonra Salim KARADOĞAN tarafından güzel bir konuşma yapıldı. Bunun peşinden yine İbrahim hoca tarafından Telefon trafiğinin güncel tutulması , Cenaze, düğün ve Bayramlarda bir araya gelinmesini anlattı. Daha sonra da buluşmaya gelenler arasında tanışma faslı yapıldı.  Peşinden cami altında gelenlere yemek ve çay ikramı yapıldı.  İbrahim hoca tarafından da dini neşriyet dergileri hediye olarak dağıtıldı.Toplantı saat 15:00 sularında tamamlandı.

Toplantıya Kenan ÇAANKAYA kızı Nazire eşi Muzaffer DEMİR’ de iştirak ederek toplantıyla ilgili  resim ve video çekimleri yaparak sizlere ulaşmasını sağladı.

Fotoğraflar için tıklayınız…
======================================
Video Tanışma ve Dua

==============================================

Toplantıya isim sırası ile

Ahmet ÇANKAYA,Celâl ÇANKAYA,Fevzi ÇANKAYA,İbrahim ÇANKAYA,KenanÇANKAYA,Mustafa ÇANKAYA,Nurullah ÇANKAYA,Rıdvan ÇANKAYA,Sadık ÇANKAYA,Seçkin ÇANKAYA, İsmail ÇETİN,Mustafa ÇETİN,Süleyman ÇETİN, Kâmil ÇINAR,Neşet EREN,Salim KARADOĞAN,Sadık ÖZ,Ramazan ÖZÇELİK,Sait ÖZÇELİK,Asım SERTKAYA,Kâmil SERTKAYA,Murat SERTKAYA,Muzaffer SERTKAYA,Recep SERTKAYA,Salim SERTKAYA,Cemal ŞAHİN,İlhami ŞAHİN,Mustafa ŞAHİN(Cemal oğlu-ufaklık),Mustafa ŞAHİN,Asım ULUSOY Katılmışlardır.

Yine toplantıya hanımlar,hanım anneler,kızlar ve gelinler de katılmıştır.

Bu haber 270 kez okundu.
Mehterler - 20:50 A A
BENZER HABERLER