17° Parçalı bulutlu

Köyümüz hakkında genel bilgiler.

Anasayfa - 15 Şubat 2014 21:10 A A

Mehterler Köyü  ile ilgili genel bilgiler…

Bu konuyu ilk defa 13 Mart 2012 de dile getirmiştim. Ancak bugüne kadar duyarlı olanlar çıkmadı ve tekrar yayınlamak ihtiyacı duyulmuştur. Eminim ki duyarlı kardeşler çıkacak ve gelecek nesle ışık tutacak hatıra olacak makaleler yayınlanacaktır.

Köyümüz ile ilgili ilave etmek istediğiniz veya düzeltilmesini istediğiniz, eksik gördüğünüz bilgileri lütfen bildiriniz… http://www.mehterler.com/iletisim yada cevatozturk@hotmail.com   adreslerinden birine yazabilirsiniz.

Öncelikle kısa bir açıklamada bulunmaya kendimi zorunlu hissetmiş durumdayım. Neden bugüne kadar bu yazıyı yazmadım diye kendime sormaktayım.

MEHTERLER KÖYÜ   Karabük İli Merkeze bağlı köylerden biridir. 2008 yılı nüfus sayımına  göre  …     hane ve   …      kişilik nüfusa sahiptir. Köyde 2 cami  vardır. İlköğretim binası yoktur.  Yıllarca köyümüze hizmet  veren eski ilkokul binası 1997 yılında taşımalı ilköğretim sistemi nedeniyle kapanmış olup, mevcut okul binası köyümüzde bulunan dernek yetkililerince ve köylülerimizin işbirliği ile baştan aşağı yeniden tadilat yapılarak köy hizmet binası olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Karabük merkeze uzaklığı çukurca tandır üzerinden 35 km  Ovacık yolu üzerinden 42 km. dir. Rakımı … metredir.  Köyümüzün mahalleleri Merkez öteçay mah., hatip mah. çavuş mah. okçular mah. nizam mah. yesir mah. kıran mah. gökmen mah. kayalı mah. köse mahallelerinden oluşmaktadır.

Köyde bulunan akrabalar ve bu akrabaların soyadları şunlardır:

İmamgil sülalesi : ÖZTÜRK

Şaban usta sülalesi : KARADOĞAN

Eşrefgil sülalesi : BOZKURT

Nakip sülalesi : ÇANKAYA

Emir Osman Sülalesi : AKMAN

Abduş sülalesi : ÖZCAN

 

 

v.s devam etmektedir.   Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmadığımdan diğer mahallelerden sülale isimleri ve soyadlarını listeletmek isteyenlerin yukarıdaki adresler mesaj bırakabilirler.

 

 

Bu haber 386 kez okundu.
Anasayfa - 21:10 A A
BENZER HABERLER