21° Parçalı az bulutlu

Karabük Mehterler Köyü ile ilgili kısa bir tarihçe bilgi

Tarihçe - 4 Aralık 2010 01:08 A A

Mehterler Köyü, Karabük ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Karabük Mehterler Köyü Resimleri ve Karabük Mehterler Köyü videoları sizin de ilginizi çekebilir.

Karabük Mehterler Köyü Haberleri ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Karabük Mehterler Köyü arası Kaç Km? Karabük Hava Durumu? Karabük ve Köylerini merak ediyorsanız doğru adrestesiniz demektir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Karabük’lü iseniz Karabük Doğumlu Ünlüler e göz atmak yararınıza olacaktır. Karabük’lü Ünlüler arasında Karabük Mehterler Köyünde doğan biri var mı? Karabük Mehterler Köyü Doğumlu Ünlüler Kimler?

NOT : Bu konuda bilgisi ve bilgili olanların yardımına ihtiyaç duyulmaktadır.

Mehterler Köyü, Karabük ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.Karabük ili merkezine uzaklığı Çukurca yolundan gidilirse 26 km, Ovacık İlçesine giden yoldan gidilirse 42 Km.dir. Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Köyümüzde bulunan ilköğretim Okulu taşımalı sisteme geçildikten sonra kapanarak mevcut okul kurulan dernek vasıtasıyla Köy Sosyal Hizmet merkezi olarak kullanılmak üzere okul binası ve bahçesi restore ve düzenlemeler yapılarak hizmete devam etmektedir.Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Bu haber 142 kez okundu.
Tarihçe - 01:08 A A
BENZER HABERLER